KARTY

S myšlenkou vytvořit nějaké "tahací" karty jsem si pohrávala už delší dobu. Ale nevěděla jsem, jaké by měly být. A najednou, během mého druhého těhotenství, do sebe vše krásně zapadlo a kromě mého druhého synka přišly na svět i karty V očekávání . Sama jsem právě své druhé těhotenství prožívala velmi poklidně, s velkou důvěrou ve vše, co se stane. S velkým přijetím, pokorou. Právě klid a důvěru v sebe i celý proces toužím v ženách prostřednictvím karet podpořit.

Příčilo se mi psát nějaké "poučky", když jsme každá svá, jedinečná... Proto jsem zvolila formu otázek, na které si ženy odpoví samy podle sebe.
Jde o soubor celkem 36 otázek, nad kterými může být užitečné se v těhotenství a v období před porodem zamyslet (klidně i opakovaně). Na většinu z nich navazují ještě podotázky, které rozvíjejí téma karty, případně mohou ženu nasměrovat, pokud by si nebyla jistá, jak je otázka myšlena. 


Velmi vhodné jsou pro individuální práci, jelikož někdy jdou opravdu do hloubky a pro ženu tím pádem mohou být odpovědi intimní. Ale také je možností do chvilek s kartami zahrnout blízkou osobu, se kterou chceme své pocity sdílet (např. partnera, přítelkyni, dulu...). Případně se nad tématy můžete zamyslet samy a následné pocity s někým blízkým sdílet. To už je jen na Vás.

Myslím, že neprohloupíte, když karty zakoupíte v jakékoli fázi těhotenství. Pokud je máte už od počátku, můžete se k nim v průběhu měsíců vracet. Pokud se Vám do rukou dostanou až koncem těhotenství, mohou ve Vás zase otevřít téma, jenž si díky nim budete moci ještě před porodem zpracovat. :)

Karty mohou být skvělým pomocníkem také pro duly a porodní asistentky, které je (jak už nyní ze zpětných vazeb od Vás vím) využívají jako doplněk v péči o těhotné ženy, nebo například při různých akcích jako jsou těhotenské kruhy apod. 

Přála jsem si, aby karty byly příjemným zážitkem i po stránce estetické. Vizuální stránku ztvárnila má blízká kamarádka Sára Rašovská a myslím, že se jí přesně povedlo se trefit do krásně jemných, ale zároveň poměrně univerzálních ilustrací. Na kartách najdete celkem 4 motivy rozdělující otázky podle 4 různých období, kterých se týkají, Snad se Vám budou líbit!

Využijte sadu V očekávání jako možnost udělat si prostor pro sebe, svůj malý rituál, kdy zaměříte pozornost na Vaše těhotenství.

Děkuji za možnost být prostřednictvím těchto karet maličkým střípkem v mozaice zrození nového života.

S láskou,
Tereza Rajnoha


Kde jinde jsou karty k dostání či k vidění?

V Brně:
Brána ke zdraví
Milo


V Plzni:

Bosorka


Na vybraných e-shopech:

https://www.lanatali.cz/

https://obchudek.jakobohyne.cz/

V rukou stále více skvělých žen z řad dul a porodních asistentek, které je využívají při péči o ženy.

A v neposlední řadě v rukou Vás žen, co se na porod a mateřství samy připravujete.

Pokud byste si přály karty vidět ve svém obchůdku či na Vámi pořádané akci, budu moc vděčná, když mě kontaktujete a domluvíme se!